Aνοιχτή Επιστολή από τον Πρόεδρο και το Δ.Σ του Συλλόγου Αποφοίτων Κολλεγίου Aνατόλια εν Αθήναις

ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΕΝ ΑΘΗΝΑΙΣ

Αγαπητοί μας συναπόφοιτοι,

Η Ελληνική μας πραγματικότητα είναι μια πραγματικότητα που αλλάζει κάθε μέρα.  Μέσα σε όλη αυτή την αστάθεια, η σταθερότητα που προσφέρουν οι αναμνήσεις του σχολείου, οι συμμαθητές και συναπόφοιτοι μας, το σχολείο μας και οι άνθρωποί του, αποκτούν όλο και μεγαλύτερη και ουσιαστικότερη σημασία.

Ο Σύλλογός μας καλείται να ανταποκριθεί σε αυτές τις αυξημένες ανάγκες ενδυναμώνοντας τον ρόλο του στη σύνδεση και αλληλοϋποστήριξη μας, καθώς και στη δημιουργία ενός μέρους που πρυτανεύουν τα θετικά αισθήματα, ο κοινός νους και η αίσθηση της συναισθηματικής ασφάλειας.

Θα ξεκινήσουμε το Σεπτέμβριο τη χρονιά με τον ενθουσιασμό και τις πρωτοβουλίες που πιστεύουμε ότι θα ανταποκριθούν στις απαιτήσεις των ημερών.  Για όλα αυτά θα σας ενημερώσουμε και θα σας καλέσουμε να συμμετάσχετε και να βοηθήσετε.  Ο Σύλλογος δεν είναι τίποτα άλλο από το άθροισμα του χρόνου, της προσπάθειας και της αγάπης που βάζουμε όλοι μας … και που τώρα τη χρειαζόμαστε περισσότερο από ποτέ.

Μέχρι τότε σας ευχόμαστε ένα καλό “θεραπευτικό” καλοκαίρι!

Μ’εκτίμηση,

Ο Πρόεδρος  Φάνης Βάρβογλης ‘74